Liturgijska slavlja u kapeli na Kamenitim vratima

Molitva Majci Božjoj od Kamenitih vrata u 12 sati
20/04/2022
Proslava Velike Gospe na Kamenitim vratima
11/08/2023

Liturgijska slavlja u kapeli na Kamenitim vratima

Budući da se župna crkva sv. Marka ev. trenutno nalazi u obnovi (zbog oštećenja nastalih u potresu 22. ožujka i 29. prosinca 2020.), sva liturgijska slavlja slave se od 4. listopada 2022. u kapeli na Kamenitim vratima (Kamenita 2a).

Ukoliko želite donirati financijska sredstva za saniranje štete koja je nastala kao posljedica potresa, slobodni ste se javiti u župni ured ili svoju donaciju možete uplatiti na istaknuti broj računa Župe s naznakom “Pomoć za obnovu”.

Mnogim građanima, vjernicima i onima koji to nisu, ova je crkva simbol grada, nacije i vjere. Tisuće stranih gostiju zaustavljaju se pred crkvom i s velikom znatiželjom ulaze u nju. Tisuće bračnih parova ovdje su se vjenčali i krstili svoju djecu. Sigurno da će mnogi ti ljudi u ovom teškom trenutku priskočiti u pomoć kako bi teško oštećenoj crkvi vratili stari sjaj i sačuvali je na ponos grada i Domovine za one koji dolaze poslije nas.

Kako bi mogli pristupiti obnovi crkava na Gornjem Gradu (župna crkva sv. Marka ev. i akademska crkva sv. Katarine), ukoliko ste u mogućnosti, svoj dar možete uplatiti na broj računa:
za sv. Marko: HR5723600001101377793 (s naznakom: pomoć za obnovu)
za sv. Katarinu: HR4323600001102082265 (s naznakom: pomoć za obnovu)